POLITIKA PRIVATNOSTI

U skladu sa odredbama Zakona o zaštiti podataka o ličnosti ("Sl. glasnik RS", br.
97/2008, 104/2009 - dr. zakon, 68/2012 - odluka US i 107/2012) Pružalac usluge, Formatura D.O.O., donosi sledeću:

POLITIKU PRIVATNOSTI KORISNIKA SuperŠkola INTERNET SERVISA

1. SuperŠkola vrši obradu neophodnih podataka o ličnosti, onih lica koja su dala pristanak zaobradu, u za to jasno određenu svrhu, na zakonom dozvoljen način, tako da lice na koje sepodaci odnose ne bude određeno ili odredivo i nakon što se ostvari svrha obrade, a u srazmerisa svrhom obrade.

2. Podaci koji se obrađuju moraju biti istiniti i potpuni, kao i da se zasnivaju na verodostojnom izvoru odnosno izvoru koji nije zastareo.

3. Pre prikupljanja ličnih podataka, SuperŠkola obaveštava lice na koje se podaci odnose o sledećem:

3.1 lice odgovorno za prikupljanje podataka je Pružalac usluge (koji je definisan Opštim uslovima korišćenja SuperŠkola servisa);

3.2 svrha prikupljanja i obrade podataka je omogućavanje nesmetanog funkcionisanja SuperŠkola Internet servisa, bezbednost korišćenja SuperŠkola Internet servisa i omogućavanje e-obrazovanja članovima i/ili korisnicima Internet servisa u skladu sa zakonom;

3.3 prikupljeni podaci se koriste na način koji omogućava identifikaciju lica učesnika eobrazovanja, a u skladu sa dobrim poslovnim običajima, čuvanjem poslovne tajne i zakonom;

3.4 lica koja koriste podatke o ličnosti su lica zaposlena kod Pružaoca usluge i imaju ovlašćenje za korišćenje podataka, lica sa kojima član stupa u obligacioni odnos (u meri koja je neophodna za ostvarenje tog odnosa) kao i svi Državni organi koji na osnovu zakona i/ili odluke suda ostvaruju pravo korišćenja podataka;

3.5 davanje podataka o ličnosti je dobrovoljno. Niko nije u obavezi da ostavi bilo kakav podatak, ali je ostavljanje podataka obavezno u smislu Zakona o obligacionim odnosima i Zakona o elektronskoj trgovini, radi ostvarivanja članstva u SuperŠkola Internet servisu;

3.6 lice koje je dalo pristanak o prikupljanju i obradi podataka može, u bilo koje doba i bez obrazloženja, po isteku ugovorne obaveze, povući svoj pristanak, što za posledicu ima prestanak članstva i prestanak svakog daljeg prikupljanja podataka lica koje je pristanak povuklo;

3.7 u slučaju nedozvoljene obrade podataka, lica imaju prava na zaštitu podataka o ličnosti, kao i drugih prava koja im po zakonu pripadaju;

4. Lični podaci koji se prikupljaju u gorenaznačene svrhe su: Ime, Prezime, pol, adresa prebivališta, broj mobilnog telefona, e-mail adresa i IP adresa svakog pojedinog pristupa servisima.

5. Podaci o pravnim licima koje prikuplja Pružalac usluge jesu podaci koji se inače prikupljaju u svrhu poslovanja među pravnim licima, a zarad stupanja u poslovni odnos.

6. Član je u obavezi da svoje podatke blagovremeno ažurira ukoliko dođe do njihove promene.

7. Pružalac usluge ne odgovara za tačnost podataka koje su na SuperŠkola servis uneli Članovi, korisnici i/ili treća lica, kao ni za rezultat eventualne obrade podataka koja je za predmet imala takve podatke.

8. Naziv, ime ili pseudonim kojim se Član predstavlja na SuperŠkola servisu ne sme da bude na bilo koji način nepristojno i/ili uvredljivo ili da se njime krše prava trećih lica.

9. Član SuperŠkola servisa unosi i podatke vezane za maloletna lica. U tu svrhu se prikupljaju podaci o godištu deteta. Svi podaci koje roditelj unese o maloletnom licu su potpuno dobrovoljni (nisu obavezni) i služe SuperŠkola servisu da identifikuje uzrast deteta, kako bi prilagodio sadržaj uzrastu deteta, kao i u statističke svrhe.

10. Podatke, koji se odnose na korisnika, potrebne za obradu unosi isključivo Član kao roditelj ili staratelj, odnosno obrazovna institucija. Pružalac usluge ulazi u ugovorni odnos isključivo sa članom, kao punoletnim licem. Korisnici kao maloletna lica mogu koristiti SuperŠkola servis, samo uz nadzor roditelja, staratelja ili lica koje je starije od 18 godina.

11. SuperŠkola servis će u svakoj pojedinoj prilici pružiti punu podršku zaštiti prava ličnosti, privatnosti, svojinskih prava i autorskog prava svim licima koji imaju ostvarivati svoj pravni interes ili čije je pravo povređeno, tako što će bez odlaganja:

11.1 na zahtev ukloniti sadržaj tako da ne bude javno dostupan, i sačuvati ga u elektronskoj formi za potrebe bilo kog postupka koji bi mogao biti pokrenut, a u svrhu obezbeđenja dokaza, veštačenja i slično;

11.2 nadležnom organu na njegov zahtev, dostaviti podatke o članu čiji unos krši neko od navedenih prava, ili drugih prava, sve navedeno u skladu sa zakonima Republike Srbije.

12. Pružalac usluge poštuje privatnost svojih Članova - korisnika i posetilaca SuperŠkola servisa. Podatke iz procesa registracije, te ostale podatke o korisniku, Pružalac usluge neće otkrivati trećim licima, osim u svrhu i pod uslovima navedenim u ovoj Politici privatnosti i Opštim uslovima korišćenja. Podaci o Članu i Korisniku neće biti dostupni trećim licima osim u slučaju kada je to izričito zakonom propisano ili ukoliko navedene podatke sam Član učini vidljivim.

13. Pružalac usluge može u skladu sa zakonom prikupiti određene podatke o posetama dobijene tokom korišćenja servisa. Ove podatke Pružalac usluge koristi kako bi imao informacije kojima bi poboljšao SuperŠkola servis i njegove sadržaje dodatno usmerio i prilagodio posetiocima. Takođe, Pružalac usluge ima pravo da prikupljene podatke o geolokaciji korisnika (a na osnovu IP adresa sa kojih članovi pristupaju internet stranici SuperŠkola servisa) koristi u svrhe zaštite sadržaja i sprečavanja zloupotreba pri korišćenju SuperŠkola servisa od strane članova i korisnika.