HEMIJA

U periodu od 7-8. razreda, đaci se upoznaju sa hemijom - elementima iz prirode, različitim jedinjenjima, vezama koje se u prirodi stvaraju, kao i o njihovim uticajima na živi svet oko nas.

Kako bi đaci lako savladali ovaj zanimljiv predmet, SuperŠkola je kreirala odgovarajući sadržaj:

Deci su na raspolaganju video lekcije u kojima je na postupan i jasan način objašnjena tema koja se u lekciji obrađuje. Predavanja drže renomirani nastavnici hemije, a lekcije su dopunjene crtežima, ispisima, animacijama. Za neke lekcije, dostupni su i eksperimenti koji đacima omogućavaju da na delu vide rezultate hemijskih reakcija.

2. Postupno rešeni zadaci

U okviru lekcija ili izdvojeno od njih, đacima je na raspolaganju veliki broj postupno urađenih zadataka za provežbavanje. Na ovaj način, učenik može prvo da pokuša da reši zadatak, a ukoliko mu nije jasan, može da pogleda video objašnjenje u ritmu i broju puta koji to njemu odgovara.

• matematika + srpski jezik i književnost + fizika - obrađeni na isti način (za đake 7. razreda)
  • matematika + srpski jezik i književnost + fizika + testovi za maturu (za đake 8. razreda)

Primer lekcije: Razdvajanje sastojaka smeše