FIZIKA

U periodu od 6-8. razreda, đaci iz fizike obrađuju različite fizičke zakone koje funkcionišu na svetu i oko njih. Često, ovo gradivo za njih može biti problematično, pogotovo iz perspektive zadataka za čije je rešavanje potrebna dobra osnova i kvalitetan fokus.

Iz tog razloga, SuperŠkola je kreirala sadržaj koji đacima pomaže da savladaju izazove iz ovog predmeta:

Deci su na raspolaganju video lekcije u kojima je na postupan i jasan način objašnjena tema koja se u lekciji obrađuje. Predavanja drže renomirani nastavnici fizike, a lekcije su dopunjene crtežima, ispisima, animacijama. Za neke lekcije, dostupni su i eksperimenti koji prikazuju delovanje fizičkih sila na primeru iz života.

2. Postupno rešeni zadaci

U okviru lekcija ili izdvojeno od njih, đacima je na raspolaganju veliki broj postupno urađenih zadataka za provežbavanje. Na ovaj način, učenik može prvo da pokuša da reši zadatak, a ukoliko mu nije jasan, može da pogleda video objašnjenje u ritmu i broju puta koji to njemu odgovara.

• matematika + srpski jezik i književnost - obrađeni na isti način (za đake 6. razreda)
  • matematika + srpski jezik i književnost + hemija + testovi za maturu (za đake 7. i 8. razreda)

Primer lekcije: Sila potiska