Festival nauke 2014. godine

Za osmi festival nauke koji je održan u decembru 2014. godine, osmislili smo zanimljiv koncept. Pod nazivom Za opravdano odsutne", realizovana je sledeća ideja: U, za tu namenu, kreiranom TV studiju SuperŠkole, deca (posetioci) su snimana u ulozi novinara-reportera dok su opisivala svoje utiske sa festivala. Uz to, snimili smo veliku većinu drugih nastupa sa festivala i u montaži spojili opis novinara-reportera sa video materijalom onoga o čemu pričaju.

Tako dobijene klipove prosleđujemo školama, organizacijama, bolnicama, a nalaze se u slobodnoj distribuciji i na našem sajtu i YouTube kanalu.

Na taj način, pokušali smo da deci koja iz različitih razloga nisu mogla da prisustvuju Festivalu nauke, približimo kako ovaj sjajan događaj izgleda.